Kimya Alanında Uzman Ekibimizle Titizlikle Çalışıyoruz

Dünya Çapındaki Kimyasal Ürünler Sektörünü Yakından Takip Ediyoruz!

Uluslararası Sertifikalara Sahip Geniş Ürün Gamı

Kimyasal Ürünler Sektörünün Devleriyle İşbirlikleri

    ÜRÜNLERİMİZ

EPOKSİ SİSTEMLER

Epoksitermosetler grubu yapıştırıcılarından bir kimyasal reçinedir ve suya, aside ve alkaliye direnci çok yüksektir. Epoksi zaman geçtikçe direnç özelliğini yitirmez. Çatlağa doldurulmuş epoksi yapıştırıcısı, çatlağın yarattığı süreksizlik ortamını sürekli duruma dönüştürerek çatlağın her iki yüzünü çatlak boyunca sürekli olarak birbirine bağlar ve gerilme birikimlerini önler.

Epoksi Sistemlerin Kullanım Alanları

Cam veya korbon elyafı ile epoksi kombinasyonu mükemmel mekanik dayanıklılığa sahiptir. Bu nedenle uzay ve havacılık teknolojilerinde ve denizcilik alanında çok kullanılan bir kimyasaldır. Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı hâlden katı hâle geçerler ve takip eden bir hafta içerisinde kürlenerek final sertliğine ulaşırlar.

Epoksi, inşaat alanında yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Onarım sırasına uygun çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde de kullanılır. Betonarme içine saplanan donatılar için epoksilerin çekme mukavemetleri oldukça yüksektir. Epoksi, boya veya astar olarak da kullanılır. Epoksiler aynı zamanda bir yüzey kaplama ürünüdür ve kullanımı yaygındır.

Epoksi Sistemler Alt Kategorileri

Solventli Epoksi Ürün Ayrıntıları İçin Tıklayınız

Solventsiz Düşük Viskosite

Ürün Ayrıntıları İçin Tıklayınız

Solventsiz Yüksek Viskosite

Ürün Ayrıntıları İçin Tıklayınız

A G E

Ürün Ayrıntıları İçin Tıklayınız

Poliamin Sertleştirici

Ürün Ayrıntıları İçin Tıklayınız